Arn Skarendahl

20. června 2012 v 19:21
Jméno: Arn Skarendahl
Datum narození: 9. 7. 2038
Původ: Polokouzelnický (otec kouzelník, matka mudla)

Kolej: Předškoláci
Hůlka: Cesmínová hůlka s pírkem zlatonosky, 12 palců

Arn je chlapec o něco nižší, než jeho vrstevníci. Je štíhlý, žádné vypracované svalstvo prozatím jeho postavě nedominuje, na to má ještě čas. Zkrátka, Arn je chlapec jak má být, až na tu lehce podprůměrnou výšku. Má podlouhlé tmavě hnědé vlasy, které si sice pečlivě češe, ale i přesto je má většinou neposedně rozcuchané, což mu zřejmě nijak nevadí. Jeho oválnému obličeji dominuje pár světle modrých očí, které jsou lemované tmavými řasami a vykukují zpod ofiny, jež překrývá i obočí. Kukadla skrývá za brýlemi s výraznými tmavými obroučkami. Dodává mu to vzhled téměř intelektuální. Nos má Arn tak akorát, stejně jako ústa. Pokud se usměje, udělají se mu ďolíčky ve tvářích. V úsměvech se nebojí odhalovat bělostné, rovné zoubky. Jeho obličej je mírně pihatý, ale není to nic ošklivého, naopak. Pleť má trošku světlejší, než je obvyklé. Obléká se částečně mudlovsky, částečně kouzelnicky. Pokud má zrovna volno od učení, většinou ho lze zahlédnout v plátěných kalhotách, barevných keckách, tričku a barevné košili. Jestliže se ochladí, nosí volné mikiny s kapucí a klokankou, v zimě pak přes to všechno ještě černý kabát sahající ke kolenům a šálu v barvě své koleje. Je-li zrovna ve škole, nejčastěji na sebe samozřejmě bere školní uniformu, kterou nosí relativně upravenou, jen kravata mu občas dělá problémy. Na levé ruce nosí za každé situace několik barevných pletených náramků, které zřejmě nikdy nesundavá. Jeho vzhled doplňuje plátěná školní brašna, na které má připnuto několik kouzelnických měnících se odznáčků. Arn je osůbka spíše nenápadná, takové to tiché dítě, co nedělá problémy.


Hlavním povahovým rysem mladého pana Skarendahla je jeho tichost. Většinou toho moc nenamluví a místo toho, aby živě konverzoval s přáteli, sedí opodál a nos má zabořený do nějaké zajímavé knihy. Kniha je ostatně jeho osobním atributem - vždycky má u sebe nějakou. Je klidný a vyrovnaný, ovšem jsou věci, které se ho dokážou dotknout a rozčílit ho. Potom většinou jedná přehnaně vztekle a následně vyhledává klid, kde by se mohl v klidu vybrečet. Ačkoliv je tichý a možná působí trošku jako podivín, je překvapivě přátelský, milý a vtipný. Ke svým přátelům se chová vstřícně, rád jim s čímkoliv pomůže a vždycky za nimi stojí a je jim oporou. Nikdy by nikomu neprozradil tajemství, které mu bylo svěřeno. Je spolehlivý, na svůj věk nadprůměrně chytrý a inteligentní. Z knih má neskutečné množství znalostí. I školní předměty se učí dopředu, takže pak perlí v hodinách i v domácích úkolech a je zbytkem třídy považován za šprta. Tento status mu však rozhodně nevadí, je na něj pyšný. Co je jeho obrovskou slabostí, to je tvrdohlavost a potřeba oponovat vyšším autoritám, občas tedy může mít problémy s profesory. Stojí si pevně za svým názorem a pro nic za nic ho nezmění, i když třeba ví, že není úplně správný. Starším studentům či profesorům se občas snaží dokázat, že je chytrý a ví víc než oni (což samozřejmě není tak úplně pravda) a toto zapálení ho někdy dostane do svízele. Arn totiž nedokáže poznat, kdy je vhodné mluvit a kdy držet jazyk za zuby.

Arn se narodil na jihu Švédska v malé kouzelnické vesnici. Jeho otec je kouzelník pracující na Ministerstvu, matka mudla. Když však jeho otce poznala, zřekla se mudlovského světa a odešla do oné kouzelnické vesničky. Tam se vzali a po nějaké době se narodil Arn. Dětství měl klidné, chodil do tamní kouzelnické školky, bylo o něj dobře postaráno. Už jako malý chlapec byl Arn nadprůměrně vnímavý a o ledacos se zajímal. Jakmile se naučil číst, ponořil se do světa knih a už se z něj nevynořil. Když mu bylo jedenáct let, přišel mu dopis z Bradavic, které se po několika letech znovu otevřely studentům. Arn se tedy za podpory rodičů vydal za svou kouzelnickou budoucností.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama