Červenec 2012

Havraspárský piknik

30. července 2012 v 16:11
Vážení Bystrohlavčania/Havraspárčania!

Všetkých Vás pozývam na zoznamovací piknik, ktorý sa uskutoční v štvrtok 2.8.2012 na školskom nádvorí. Tešiť sa môžete na zábavu, ale hlavne na to, že spoznáte nových ľudí, nových priateľov, atď. Piknik je len pre študentov fakulty Bystrohlav a pozvaní sú samozrejme profesori. Zahájenie pikniku sa uskutoční o 18:00 hod. na nádvorí. Bude pripravené aj občerstvenie, teda jediné, čo si treba zobrať je skvelá nálada!
Teším sa na Vás!
S pozdravom
profesorka DČAK a starobylých rún, vedúca Bystrohlavu
Gerogia Abigail Dare

Zakladatelé kolejí

28. července 2012 v 15:55 Soutěže
A je tu další soutěž, jejímž autorem je prof. Bägrenstein!
Máte fantazii a jste kreativní? Tak se nebojte zapojit. A o co jde? Nakreslete, namalujte nebo vytvořte koláž o zakladateli vaší koleje. Čas na zpracování máte do 1. 8. 2012! Nejlepší výtvor může získat až padesát bodů! Tak směle do toho! Svá vypracování posílejte na email tom.hodosy@gmail.com.

O nejlepší lektvar

28. července 2012 v 15:52 Soutěže
Mám tu soutěž pro vás!
Co musíte udělat? Napište recept na lektvar, nejlépe léčivý. Mělo by to obsahovat co si mají studenti připravit, postup a barvy lektvaru které by měl lektvar získávat. Příklad:
Připravte si slimáky a do kotlíku nalejte 500 ml vody. Vodu ohřejte na 90 celsia a vhoďte slimáky. Lektvar by měl být zelený.... atd.
Co za to? Za jeden lektvar můžete získat až 20 bodů! Pokud ovšem budete mít stejný lektvar jako ten co ho poslal před vámi, tak bohužel. Ale za snahu dostanete aspoň deset bodů. Tak se snažte.
Recepty posílejte na email pleskac.matej@seznam.cz do 5.8. 2012.
prof. Renald Rish

Výlet do dračí kolonie

26. července 2012 v 12:05
Vážený Bifľomorčania!
Pozývam vás všetkých na výlet do známej dračej kolónie, kde si budete môcť zajazdiť na drakoch, dokonca si pár z nich adoptovať. Na výlet smú IBA Bifľomorčania, ale môžu sa pripojiť i profesori, ktorý majú náladu sa pozrieť do dračej kolónie. Výlet sa uskutoční na budúci týždeň (//31.8.12 od 18:00). Každého Bifľomorčana vítam!
Sraz ve vlaku, dále se hra bude odehrávat přímo v dračí kolonii.
Bifľomor do toho!
Ignác Bágrenstein,
vedúci Brifľomoru,
profesor.

Nebelvírská soutěž v rybolovu

26. července 2012 v 10:41
Vážení Nebelvíráci,
chtěl bych vás pozvat na soutěž v rybolovu, která se uskuteční tuto sobotu v 19:00. Soutěž je pouze pro Nebelvírské, ale můžou se připojit i profesoři, co si chtějí odpočinout. Kdo nachytá nejvíc ryb (student), získá odměnu. Navíc jsem domluvil se skřítky v kuchyni, že udělají z ryb steaky a řízky a budeme mít menší hostinu ve společenské místnosti. V kolejní místnosti vám ještě řeknu co se nesmí a co může.

Renald Horward Rish,
ředitel Nebelvíru a učitel lektvarů

Zmijozelský piknik

26. července 2012 v 10:15
Vážení Zmijozelští,
dovolte mi, abych vás pozval na piknik k jezeru, pouze pro VIP hosty, tedy pro studenty zelené koleje. Bude to akce částečně seznamovací a určitě zábavná. Pokud máte někdo nějaké zajímavé společenské hry nebo cokoliv, co by se mohlo hodit, vezměte je! Budu se na vás těšit 7. září 2050 v 18:00 (//31. 7.) - přesunuto!
váš kolejní,
Erasmus O'Leary

VII. rychlosoutěž

25. července 2012 v 21:50 Soutěže
Rychlosoutěž končí ve 23:00.
 1. K čemu slouží kouzlo salvio hexia a kdo ho používal a v jakém díle HP?
 2. Kdo vymyslel kouzlo sectumsempra?
 3. Co byly Relikvie smrti?
 4. Do jakých viteálů vtěsnal Voldemort část své duše?
 5. Jaký předmět vážně nešel Seamusu Finniganovi?
Ukončeno.
Nebelvír +25 bodů
Zmijozel +16 bodů
Havraspár +10 bodů

Rozřazení prváků 2050/2051

25. července 2012 v 20:57 Novinky
Aneb jak rozhodl Moudrý klobouk:

HAVRASPÁR:
 • Arn Skarendahl
 • Jeffree Black
 • Katherine Anne Rathor
 • Mary Casin
 • Ryuuzetsu Uzaraku
 • Samantha L. L. Sanches
MRZIMOR:
 • Alex Scarlette Langdone
 • Christina Bellsi
 • Jack Goldriver
 • Joshua Williams
 • Laura Gowan
 • Sammantha D. B. Sllawer
NEBELVÍR:
 • Avery Cain
 • Caroline Willson
 • Inori Camillie Gackt
 • Luke Brown
 • Ren Ashton Claymore
 • Susan Edwards
ZMIJOZEL:
 • Amanda Simons
 • Ezra Delijah
 • Jula Vanima
 • Oliver N. Hooper
 • Rebecca Swanleyová
 • Zee Wise
Během následujících dní by vám od kolejních ředitelů mělo dojít heslo od společenské místnosti vaší koleje a uvítací dopis. Kolejní ředitel by též měl zvolit jednoho primuse a jednoho prefekta. Kdo to bude, to je na jeho uvážení, měl by to však být spolehlivý a aktivní člověk. Vedení kolejí (tedy ředitelé, primusové a prefekti) by měli co nejdříve utvořit kolejní web.

Zmijozelská společenská místnost

25. července 2012 v 20:00


Kolejní ředitel: Erasmus O'Leary
Primus: Ezra Delijah
Prefekt: Amanda Simons


Vchod do zmijozelské společenské místnosti není lehké najít - nachází se ve sklepení za rytířským brněním. Společenská místnost Zmijozelu je poměrně tmavá, zato ale největší ze všech čtyř kolejních místností. Nachází se pod jezerem a naproti vchodu se nachází prosklená část, za kterou jsou vidět hlubiny jezera. Občas kolem propluje nějaká ta rybka nebo kouzelný tvor. V místnosti je celkem šero, a tak tu neustále svítí lampy. Ty vytvářejí celkem útulnou atmosféru. Společenská místnost je sladěna do zelené a stříbrné barvy a její tmavý strop podpírá čtveřice sloupů, po kterých se v zhůru plazí kamenní hádci. Uprostřed místnosti se nachází dvě pohovky, postavené naproti sobě, a pohodlná křesla. Jižní stěně dominuje krb ověšený zmijozelskými erby a obklopený obrazy lidí, kteří kdysi do Zmijozelu chodívali - nechybí tu ani zakladatel koleje, Salazar Zmijozel. Nalevo od vchodu najdete uskupení několika stolků a za nimi dveře do ložnic.

Mrzimorská společenská místnost

25. července 2012 v 20:00


Kolejní ředitel: Ignác Bägrenstein
Primus: Laura Gowan
Prefekt: Jack Goldriver


Mrzimorská společenská místnost se ukrývá v přízemí, nedaleko kuchyně. Vchod do ní se nachází za obrazem znázorňujícím mísu s ovocem. Společenská místnost Mrzimoru je relativně velká a hlavně působí neskutečně útulně. Hned naproti vchodu se nachází velký krb, kolem nějž jsou bez ladu a skladu poházené žlutočerné polštářky na sezení a lenošení. Naproti krbu se nachází několik žlutých křesílek a velká, černožlutá pohovka. Vlevo od vchodu stojí dvě knihovny nacpané knihami a u nich stolky s židlemi. Napravo se pak nachází schodiště do ložnic. V pravém vzdálenějším rohu lze najít skříňku, ve které se ukrývá mnoho společenských her. Celá místnost je obložena dřevem, což ještě přidává na útulnosti. Dřevěné stěny navíc zdobí nespočet pohyblivých obrazů, přičemž největší z nich znázorňuje Helgu z Mrzimoru, zakladatelku koleje.