Wanda Eisenhardt

14. července 2012 v 9:41
Jméno: Wanda Eisenhardt
Datum narození: 23. 1. 2025
Původ: Polokouzelnický (matka je čarodějka, otec mudla)
Funkce: Profesorka mytologie a studia mudlů

Hůlka: Březová hůlka s blánou z dračího srdce, 8 palců

Wanda je mladá žena průměrného vzrůstu. Její postava je štíhlá. Kolem hlavy jí často poletují rudohnědé vlasy. Ty jsou rovné, rámující její bledý obličej. V něm jsou zasazeny modrošedé oči, ve kterých se občas blýskne i ta zelená barva. Pod menším nosem a pihami potřísněnými tvářemi jsou trošku užší, ale symetrické rty. Na jejím zádech se nachází tetování, které je vždy spolehlivě skryté pod vrstvami oblečení. Kdyby však někdo doopravdy zahlédl spodní část jejích zad, uviděl by tvar připomínající kladivo. Pro znalé by to nebyla taková záhada a hned by poznali obvyklý symbol pro slavné Thorovo kladivo. Díky velké části života strávené výhradně mezi mudly si oblíbila normální mudlovské oblečení. Jedná se jak o džíny, trička a tenisky, tak i o šaty a různé kousky poslední módy. Tyto věci se nebojí nosit v pestrých barvách. V kouzelnické společnosti však své oblečení obvykle skrývá pod jednoduchým černým hábitem.


Wanda je přátelský a upřímný člověk. Lidi hnedka příjme dobře a seznamování se nebrání, svůj názor na daného člověka si však tvoří velmi rychle a nebojí se ho říct nahlas. To vede k její velké prostořekosti, nemluvě o tom, že mluvení je její velkou zálibou. Hlavně mluvení o mudlech, které časem může lidem lézt na nervy. Občas se vyjadřuje dost tajemně. I když na někoho může působit nepříliš zodpovědně, opak je pravdou. Zájmy jiných se snaží vždy stavit před ty své. Tuto vlastnost získala hlavně při péči o své mladší sourozence. Je výbušnější povahy, to se ale snaží krotit. Své slabosti se snaží skrývat, proto se také raději zdržuje uprostřed skupiny, než aby byla sama středem pozornosti. Navenek se také snaží působit sebevědomě, uvnitř se tak ale ani zdaleka necítí. Krom toho je Wanda ještě silně ochranitelská. Častokrát tento fakt překryje i její vrozenou přátelskost, jelikož svoje přátelé a především rodinu chrání vždy. Velkou nechuť v ní vzbuzuje i nehezké vyjadřování se o mudlech či podobných věcech čistokrevnosti.

Wanda se narodila ve Delmenhorstu, městu poblíž německých Brém. V tu dobu žila její polokouzelnická rodina v Německu tři roky a to u příbuzných jejího otce Jense. Ten pracoval v Brémách a jen o víkendech jezdil domů za svou ženou - čarodějkou, která byla se svými dvěma dětmi doma. Wanda byla jejich druhou dcerou, její starší sestra se jmenovala Sarah. O pět let později a o dvě další děti rozrostlejší se rodina přestěhovala zpět do Londýna, kde bydlela už dřív. Otec opět často chodil do práce a Wanda musela od nejútlejšího věku pomáhat své matce. Minulo dalších několik let a jedny dvojčata, když konečně přišel dopis o přijetí na Bradavickou školu čar a kouzel. Do té doby se Wanda magii občas věnovala. Její otec magii toleroval a byl s ní smířen. V Bradavicích se Wandě dařilo dobře. Měla tu dobré zázemí a častokrát se tu cítila lépe než v hektickém prostření domova. Kousek své rodiny tu stejně měla a to svou sestru, později se připojil i mladší bratr. Po dvou letech strávených v Bradavicích a vytahováním se před svou sestrou tím, že je prospěchově lepší, došlo doma k útlumu magie. Stalo se to poté, co se zjistilo, že o dva roky mladší bratr Wandy není kouzelník. Během studia na Bradavicích se čím dál víc nořila do úžasného světa bájí a mýtů a velmi se jim naklonila. Po skončení studia se s trochou té úlevy odklonila od své rodiny a odjela zpět do Německa. Tři roky se věnovala dalšímu studiu mýtů, které jí tak zaujaly. Ve dvaceti letech se opět připojila ke své rodině, která se opět rozrostla i díky přírůstkům její starší sestry. Dva roky se nechala zaměstnávat mezi mudly, dělala servírku v různých restauracích či asistentky ve firmách. Díky tomuto životu dostala velice slušný pohled na mudlovský svět bez čar a kouzel. Magie jí ale rychle začala scházet a ona se dostala do jednoho menšího kouzelnického knihkupectví a nakladatelství. Ale i tato práce jí přišla dost podřadná, když pomyslela na všechny své vědomosti a kontakty, které získala během cest. Pak se ale dozvěděla o hledání profesorů do Bradavic, neváhala a hned se přihlásila, protože si opět vzpomněla na to klidné místo, které jí bylo druhým domovem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama